Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

czy to rzeczywiście prawda?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • czy to rzeczywiście prawda?

    sesik, :szeroki_usmiech

  • #2
    czy to rzeczywiście prawda?

    Tak się zastanawiam, czy to prawda, że za mniej niż 50 kPLN można mieć nówkę Octavię II FL z klimą.

    OTOMOTO - nowe i używane samochody i motocykle oraz części samochodowe. Ogłoszenia motoryzacyjne.

    Co o tym myślicie? Ściema czy prawda?
    Alfee
    Ford Mondeo MKIII kombi Duratec HE 1.8 16V + LPG
    Kawasaki ER5 :-)

    Komentarz


    • #3
      myślę że jest to realna cena
      ale jak doliczysz ubezpieczenie i może jeszcze dodatkowe wyposażenie
      to wyjdzie drożej.
      Brak radia,alarmu,koło zapas może też dopłata,dywaniki, o to trzeba spytać w ASO
      P O Z D R A W I A M O2 FL MPI srebrny Mint

      Komentarz


      • #4
        chodzi mi o cenę auta bez dokładania innego wyposażenia niż w wersji fabrycznej. A koszty ubezpieczenia to wiadomo. tego nie liczę.
        Alfee
        Ford Mondeo MKIII kombi Duratec HE 1.8 16V + LPG
        Kawasaki ER5 :-)

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez alfee
          Ściema czy prawda?
          Może być to prawdą, ale nie ma w tym żadnej rewelacji. Jest to zapewne O II Mint która cennikowo kosztuje 59 tys zł - 7 tys rabatu = 52 tys zł i zapewne - 2,5 rabatu od salonu i mamy 49 500 zł
          Czarny Elegance

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez alfee
            chodzi mi o cenę auta bez dokładania innego wyposażenia niż w wersji fabrycznej. A koszty ubezpieczenia to wiadomo. tego nie liczę.
            więc TAK za tą kasę kupisz OII FL
            P O Z D R A W I A M O2 FL MPI srebrny Mint

            Komentarz


            • #7
              No i jeszcze nieśmiertelne:
              Powyższa oferta, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 71 kodeksu cywilnego.
              :wink:
              OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
              SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez alfee
                Tak się zastanawiam, czy to prawda, że za mniej niż 50 kPLN można mieć nówkę Octavię II FL z klimą.
                Ja za swojego minta /bez doposażenia/ dałem mniej niż 50 tys. i wcale nie musiałem sie jakoś specjalnie targować. Fakt że w Rudzie salon Skody jest naprzeciwko Opla i widać kto gdzie i jak 8)
                O2 FL 1,6 Mint "MAŁA CZARNA" LPG - LandiRenzo

                Komentarz


                • #9
                  Za pół ceny można mieć półśrodek

                  Ktoś mówi że za 50kpln można kupić auto. Sorry. Ale jakie?? Silnik dychawiczny, korby w drzwiach, wentylator i opony 185/15.
                  Nie dalej jak w zeszłym tygodniu odebrałem Scouta 2.0TDi. Sorry panowie, ale przy moim Scoucie te podstawowe Octy wyglądają jak skoda Felicja I przy O1.
                  U mnie jest wszystko a tam nie ma nic. Tylko wóz nowy i tyle, a nic poza tym. Scout to wóz kompletny, ma wszystko co akurat ja potrzebuję. Mimo że od lat pracuję przy mercedesach, jeżdżę mietkami rozmaitymi to O1 4x4 tak mi przypadła do gustu, że po roku jazdy kupiłem Scouta jako wóz na zimę.
                  Jak miałbym wydać 50kpln na blaszankę z salonu to kupiłbym za te samie pieniądze Mercedesa w 211 2,7cdi i miałbym spokój na 6-8 lat z serwisem, a później i tak drożej bym sprzedał niż tego 6-8letniego szkodnika-pustaka.

                  Komentarz


                  • #10
                    No to czemu kupiłeś scouta a nie mercedesa? Przy mercedesach to twój scout wygląda jak skoda Felicja I przy O1.

                    Za te same pieniądze to też byś miał wypasionego merca idąc tym tropem???
                    spokój z serwisem, a później drożej sprzedał itd itp???

                    Może właśnie komuś przypadł do gustu nowy samochód za 50k pln a nie samochód-zagadka za te same pieniądze?

                    Komentarz


                    • #11
                      Re: czy to rzeczywiście prawda?

                      Zamieszczone przez alfee
                      Tak się zastanawiam, czy to prawda, że za mniej niż 50 kPLN można mieć nówkę Octavię II FL z klimą.
                      Zgodnie z cennikiem Skody Octavia FL 1.4 MINT kosztuje 54.700zł, 1.6 MINT 59.700zł. Upust dla 1.4 to 6.500zł, dla 1.6 7.000zł, co daje odpowiednio końcową cenę 48.200zł i 52.700zł. Dodam, że jeden z forumowych magików wyczarował za 1.6 cenę nieco poniżej 50.000zł (tzn. porównywalną z ceną 1.4 po standardowych salonowych upustach) co oznacza, że za takie 1.4 mógłby wyczarować jakieś 44-45k zł. Więc te 50.000zł to nie jest jakaś super oferta - raczej taka zwykła...
                      Adam... Używam:
                      Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                      Passek: B6 175KM/366Nm

                      Komentarz


                      • #12
                        kazik4x4, ale o czym ty wogóle chłopie gadasz ??!! Co chcesz się poakazać, że ciebie stać na Scouta ?? No i to kogo obchodzi, a kupuj i Jaguara jak cie stać. Tylko po co te teskty w stylu co to za auto za 50 tys zł ?? Takie na jakie tego co je kupił było stać !! Piszac takie głupoty tylko wystawias zsobie laurkę snoba i małego nie znajacego życia człowieczka.
                        Zamieszczone przez kazik4x4
                        Nie dalej jak w zeszłym tygodniu odebrałem Scouta 2.0TDi. Sorry panowie, ale przy moim Scoucie te podstawowe Octy wyglądają jak skoda Felicja I przy O1.
                        Czy do ciebie nie dociera, że są ludzie którzy NIE POTRZEBUJĄ el. szyb czy kompa pokładowego, lub ludzie których po prostu na wiecej nie stać??!! Naprawde to tak trudno pojąć? Sa ludzie którzy maja inne priorytety w zyciu niz kupno samochodu ( notabene jest to najmniej opłacalna inwetycja jaka może być )
                        Zamieszczone przez kazik4x4
                        Jak miałbym wydać 50kpln na blaszankę z salonu to kupiłbym za te samie pieniądze Mercedesa w 211 2,7cdi i miałbym spokój na 6-8 lat z serwisem,
                        a toś mnie kolego ubawił !!! Mercedesa mówisz, funkiel nówkę nieśmiganą, od pierwszego własciciela którym był Niemiec w wieku 80 lat i jeździł nim tylko po zakupy do pobliskiego sklepiku, a wogóle to był jego 32 samchód w rodzinie :szeroki_usmiech
                        Chyba kolego nie znasz realiów polskigo rynku samochodów używanych
                        Na drugi raz pomyśl troche zanim cos napiszesz, bo możesz komuś sprawić przykrość, tak głupio wypowiedzianymi i totalnie nieprzemyslanymi słowami.A tak wogóle to ludzi wielkich i mądrych poznaje się po skromności, a Ty... no cóż masz Scouta :P
                        Czarny Elegance

                        Komentarz


                        • #13
                          Re: Za pół ceny można mieć półśrodek

                          Zamieszczone przez kazik4x4
                          Ktoś mówi że za 50kpln można kupić auto. Sorry. Ale jakie?? Silnik dychawiczny, korby w drzwiach, wentylator i opony 185/15.
                          Nie dalej jak w zeszłym tygodniu odebrałem Scouta 2.0TDi. Sorry panowie, ale przy moim Scoucie te podstawowe Octy wyglądają jak skoda Felicja I przy O1.
                          U mnie jest wszystko a tam nie ma nic. Tylko wóz nowy i tyle, a nic poza tym. Scout to wóz kompletny, ma wszystko co akurat ja potrzebuję. Mimo że od lat pracuję przy mercedesach, jeżdżę mietkami rozmaitymi to O1 4x4 tak mi przypadła do gustu, że po roku jazdy kupiłem Scouta jako wóz na zimę.
                          Jak miałbym wydać 50kpln na blaszankę z salonu to kupiłbym za te samie pieniądze Mercedesa w 211 2,7cdi i miałbym spokój na 6-8 lat z serwisem, a później i tak drożej bym sprzedał niż tego 6-8letniego szkodnika-pustaka.
                          Czytając Twoje posty odnoszę nieodparte wrażenie, że masz duży problem z szanowaniem zdania innych ludzi. Spróbuj kiedyś pojąć, że różni ludzie mają różne priorytety :roll:
                          Dla jednego ważna jest gwiazda na masce i funkiel nówka, igiełka od dziadka z reichu po trzecim odkręceniu licznika, a inny woli iść do salonu i kupić sobie szkodnika-pustaka, nowego, w którym nikt nie wypierdział foteli i na którego będzie miał gwarancję, dla tej osoby nie będzie miało też znaczenia zdanie sąsiadów na temat jego auta.
                          Dla drugiego wazny będzie Scout full wypas a dla trzeciego ważne będzie, że taki Scout full wypas ma silnik który ledwo ma siłę go poruszyć z miejsca i w życiu by sobie takiego nie sprawił :idea:

                          Natomiast czytając Twoją wypowiedź (i patrząc na informacje zawarte w profilu), można odnieść wrażenie jakby dla Ciebie było bardzo ważne żebyś mógł się pochwalić na myjni jak to kompletny ten Twój Scout :roll: A i tak dla 99% ludzi będzie to taka sama Skoda jak ten pustak za 50 :lol: a jak usłyszą cenę takiego Scouta to wezmą Cię za niepoczytalnego, bo jak można tyle wydać na jakąś tam Skodę 8) Trzeba było kupic Mercedesa, miałbyś spokój na 6-8lat a później i tak drożej byś sprzedał niż Scouta :roll:

                          Różni ludzie - różne priorytety i tyle.
                          Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                          http://www.disi-tune.pl
                          Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                          Był WRX
                          Była Octa

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez kazik4x4
                            Ktoś mówi że za 50kpln można kupić auto. Sorry. Ale jakie?? Silnik dychawiczny, korby w drzwiach, wentylator i opony 185/15.
                            Nie dalej jak w zeszłym tygodniu odebrałem Scouta 2.0TDi. Sorry panowie, ale przy moim Scoucie te podstawowe Octy wyglądają jak skoda Felicja I przy O1.
                            Odpowiedź na poziomie małolata piszącego na forum Interii lub Onetu. Jeśli chcesz prowokować to pisz właśnie tam.
                            Mój liftback scout

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez westwi78
                              No to czemu kupiłeś scouta a nie mercedesa? Przy mercedesach to twój scout wygląda jak skoda Felicja I przy O1.

                              Za te same pieniądze to też byś miał wypasionego merca idąc tym tropem???
                              spokój z serwisem, a później drożej sprzedał itd itp???

                              Może właśnie komuś przypadł do gustu nowy samochód za 50k pln a nie samochód-zagadka za te same pieniądze?
                              Kolego, napisałem wyraźnie - jeżdzę mercedesami, pracuję przy nich i nimi, a scout jest samochodem na zimę. Krążę między zakopanem i krynicą zimą czasami 3 x na tydzień więc musze mieć wóz o podniesionym zawiasie, 4x4 który pali względnie mało.
                              Jazda ważącym ponad dwie tony ML400cdi to są koszty rzędu 60zł/100km a octą 28-32pln/100km. Czyli miesiącu różnica ok 1200-1400 pln...
                              Kupiłem kiedyś O1 4x4 bo mi się po prostu podobały te wozy a Scout jest naturalną konsekwencją posiadania O1. Mercedes jeszcze nie "dorobił się" takiego modelu jak audi allroad co uważam że jest wielką stratą dla koncernu, bo taki wóz 4x4 na bazie w211 sprzedawałby się jak bułeczki.

                              Piszesz nowy wóz a nie samochód zagadka. Racja, dla tych co się nie znają może być zagadką. Jeśli chodzi o kupno używanego np. audi, bmw, skody itp. można mnie zaskoczyć, ale jeśli chodzi o mercedesy klasy c,e,ml i sprintery - sorry ale tu dla mnie tajemnic nie ma. 20 lat przy wozach z gwiazdą robi swoje. I nie mówię to dla przechwalania się, ale gdyby ktoś chciał kupić coś konkretnego modelu, to w małopolsce i mazowszu służę pomoca w zakresie oceny stanu technicznego.

                              Komentarz


                              • #16
                                To zrozum że nie każdy się doktoryzował z mechaniki samochodowej jak Ty.
                                I chce mieć święty spokój ze znaczkiem skoda.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Re: Za pół ceny można mieć półśrodek

                                  Zamieszczone przez kazik4x4
                                  Scout to wóz kompletny, ma wszystko co akurat ja potrzebuję.
                                  A ja nie. Wytłuszczenie moje i celowe. Jak wyżej - każdy ma inne potrzeby i nie jest w dobrym tonie krytykować innych, że np. nie stać ich na nic więcej niż auto za 50kpln.

                                  Zamieszczone przez kazik4x4
                                  O1 4x4 tak mi przypadła do gustu, że po roku jazdy kupiłem Scouta jako wóz na zimę.
                                  Kiedyś też może będzie mnie stać na kupowanie aut stosownie do pory roku. Szczerze gratuluję, pozdrawiam i trochę więcej wyrozumiałości życzę.
                                  OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                                  SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Ale niechcący burzę rozpętałem tym wątkiem :P hahahha ale widać, że niektórzy kupują auta tylko po to, żeby sąsiedzi mogli je podziwiać i zagryzać zęby. W każdym razie dla wyjaśnienia: Nie zamierzam kupić octy za 50 kPLN. Po prostu zastanowiło mnie, że nowy model tej klasy auta może kosztować tak mało. I stąd moje pytanie.
                                    Alfee
                                    Ford Mondeo MKIII kombi Duratec HE 1.8 16V + LPG
                                    Kawasaki ER5 :-)

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez alfee
                                      zastanowiło mnie, że nowy model tej klasy auta może kosztować tak mało.
                                      A mnie zastanawia coś jeszcze innego. Jak to jest, że Skoda Octavia 2, czyli auto o renomie jednak dużo mniejszej, niż marki np. niemieckie traci tak mało na wartości? No bo jeśli nowa Octavia 1.6 z klimą kosztuje około 50.000zł, a używana z 2004 roku z tym silnikiem nie chce kosztować mniej, niż 30-kilka tysięcy, to traci ona raptem 30-35% przez 5 lat. Jaka inna marka może pochwalić się tak małą utratą wartości?
                                      Adam... Używam:
                                      Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                      Passek: B6 175KM/366Nm

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Re: Za pół ceny można mieć półśrodek

                                        Zamieszczone przez kazik4x4
                                        Ktoś mówi że za 50kpln można kupić auto. Sorry. Ale jakie?? Silnik dychawiczny
                                        Misiek już Ci to napisał, ale powtórzę. Przechwalasz się Scoutem jakby to był kolejny cud świata, wypominasz w aucie za 50kzł dychawiczny silnik, a Ty co masz u siebie ? 140KM, które rozpędzają ten samochód w 10s do setki ? Śmiech na sali, przecież to w ogóle nie jedzie. Przyjmij do wiadomości, że dla całkiej sporej liczby osób Twój samochód nie jest niczym szczególnym.
                                        S3 SL 2.0 TSI DSG 4x4 [355KM@461Nm] 2018-... link
                                        Alfa Romeo Stelvio AT8 Q4 [280KM@470Nm] 2018-... link
                                        -------------------------------------------------------------------------
                                        O3 RS 2.0 TSI DSG [313KM@439Nm] 2016-2018 link
                                        O2 1.8 TSI DSG [237KM@345Nm] 2009-2014
                                        O1 1.9 TDI [207KM@389Nm] 2004-2010

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          kazik4x4,

                                          dołączam sie do

                                          Zamieszczone przez MisiekWAW
                                          Czytając Twoje posty odnoszę nieodparte wrażenie, że masz duży problem z szanowaniem zdania innych ludzi.
                                          Zamieszczone przez Big
                                          Czy do ciebie nie dociera, że są ludzie którzy NIE POTRZEBUJĄ el. szyb czy kompa pokładowego, lub ludzie których po prostu na wiecej nie stać??
                                          Zamieszczone przez MisiekWAW
                                          Natomiast czytając Twoją wypowiedź (i patrząc na informacje zawarte w profilu), można odnieść wrażenie jakby dla Ciebie było bardzo ważne żebyś mógł się pochwalić na myjni jak to kompletny ten Twój Scout

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            koledzy nie róbcie tu krucjaty, bo nie o tym jest ten wątek. Po prostu kazik4x4 się zagalopował i teraz mu wstyd się wycofać ze swojej wypowiedzi. :lol:
                                            Alfee
                                            Ford Mondeo MKIII kombi Duratec HE 1.8 16V + LPG
                                            Kawasaki ER5 :-)

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez Agamek12
                                              No bo jeśli nowa Octavia 1.6 z klimą kosztuje około 50.000zł, a używana z 2004 roku z tym silnikiem nie chce kosztować mniej, niż 30-kilka tysięcy, to traci ona raptem 30-35% przez 5 lat
                                              Faktycznie utrata wartości przez O II jest bardzo mała co widac po cenach na rynku wtórnym. Ale mnie, jako właściciela O II to akurat cieszy
                                              A z czego to wynika, pytasz?? Ano z tego że każdy wie, że Skoda bardzo szeroko korzysta z tych samych podzespołów co VW/Audi. Ludzie również przekonali się, że Skody są autami bezawaryjnymi i dobrze wykonanymi i z reguły oferującymi wiecej niż podobne auta VW. Dodatkowo samochody Skody wychodzą poza ramy klas w których maja swoich konkurentów (świetnie widac to po O II która przez wielu klientów i dziennikarzy motoryzacyjnych pozycjonowana jest w klasie średniej). Dlatego popyt na używane auta tej marki jest tak duży a co za tym idzie cena używanych Skód to niskich nie należy.
                                              Czarny Elegance

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Re: Za pół ceny można mieć półśrodek

                                                Zamieszczone przez _tm_
                                                Zamieszczone przez kazik4x4
                                                Ktoś mówi że za 50kpln można kupić auto. Sorry. Ale jakie?? Silnik dychawiczny
                                                Misiek już Ci to napisał, ale powtórzę. Przechwalasz się Scoutem jakby to był kolejny cud świata, wypominasz w aucie za 50kzł dychawiczny silnik, a Ty co masz u siebie ? 140KM, które rozpędzają ten samochód w 10s do setki ? Śmiech na sali, przecież to w ogóle nie jedzie. Przyjmij do wiadomości, że dla całkiej sporej liczby osób Twój samochód nie jest niczym szczególnym.
                                                Ja się przechwalam Scoutem? Tak to odbierają Ci którzy są zawistni i zazdroszczą.
                                                140KM u mnie nie jedzie? Wiem, bo mam dwa dużo mocniejsze samochody. 140KM stoi w miejscu.
                                                A co do przechwalania, a Ty co robisz linkując do swojej O1?? Że to zrobione, tamto - ok, ja napisałem raz o scoucie i się burza podniosła, a ty w każdym poście linkujesz. I co z tego że ma ponad tyle KM i Nm. Przecież to nie jedzie Może komuś jest przykro że cały sezon zbiera na wymianę oleju i pierwsze w życiu zimówki a tu kolega samochodowe fanaberie przedstawia, ładując sos w kolejne wodotryski.



                                                Ogólnie reasumując: panowie wasz problem jak mnie odbieracie, wasz problem że jest tak a nie inaczej, każdy mądry na swój sposób. Ja swoje powiedziałem i się ani jednego słowa nie wstydzę, ani nie widzę powodu, żeby się tłumaczyć czy zmieniać wypowiedź.
                                                Wasza sprawa co o tym myślicie. Forum jest od dyskusji, a dyskusja to nie przytakiwanie sobie nazwajem w stylu "o jacy my jesteśmy zajebiści, o bo my najlepsi, bo Octy to najlepsze wozy, a cała reszta to banda kretynów bo mają inne forum i inne wozy".
                                                Więcej pisał nie będę, kolejnych ataków nie odpieram, bo cokolwiek bym nie napisał w obronie wsojego zdania, będzie odebrane jako przechwałki i spojrzenie "nieskodziarza".
                                                Mam swoje zdanie i już. Tak jak Wy kochacie Octy, tak ja kocham Mercedesy i już. Wy możecie mieć mietka za woła roboczego, a Octą jeździć w pogodną niedzielę do kościoła.
                                                Może nieco inaczej powienienem napisać pierwszy wpis w tym wątku, to by tak nie podgrzał atmosery i nie poruszył Ortodoxów.
                                                A oc od tego, czy kogoś stac na coś czy nie - panowie, powiem brzydko: chuj mnie obchodzi czy ktoś kupuje Lambo czy OII, zarobił - ma, nie zarobił - nie ma. A mordy zawsze najbardziej drą ci, którym cięzko głową ruszyć i podnieść dupę z fotela.

                                                Pozdrawiam wszystkich wzburzonych i zbulwersowanych, ale co się stało to się nie odstanie, zdanie swoje mam a wasze szanuję bardzo.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  A W211 to nie ten gdzie to trzeba migomat kupic, bo dziury leca jak w 20 letnim Oplu :twisted:


                                                  Lubie Mietki, ale dobre Mietki skonczyly sie na W124, to co jest teraz nie dorasta do piet trwalosci tamtych i moze dlatego te auta nie trzymaja juz tak wartosci jak kiedys, stad taka Octavia ma mniejszy spadek wartosci.

                                                  A ceny czesci, no coz, jak to mowia nie ma jazdy bez gwiazdy. :diabelski_usmiech
                                                  Spritmonitor.de

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X